Fotografia ciążowa

czyli zdjęcia z brzuszkiem przyszłych rodziców :-)

 

Zdjęcia ciążowe wykonuję w swoim studiu, w plenerze lub też mogę je wykonać u Państwa w domu. Poradzę sobie w każdych warunkach :-)

Zdjęcia mogą powstać w formie klasycznych portretów lub też dla nieco bardziej odważnych osób jako zahaczające o akt artystyczny.

Poniżej znajdą Państwo galerie przykładowych zdjęć ciążowych a tuż pod nimi bardziej szczegółowy opis sesji z brzuszkiem :)

Jak najbardziej istnieje możliwość przygotowania w pełni indywidualnej oferty.


Galeria dostępna wyłącznie dla osób pełnoletnich.

 

Zdjęcia ciążowe Zielona Góra

Zdjęcia z Brzuszkiem- Galeria 1

Zdjęcia ciążowe Zielona Góra

Zdjęcia ciążowe - Galeria 2

Zdjęcia ciążowe

Sesja ciążowa - Galeria 3

 

Jak to wygląda w praktyce. Czyli jak się przygotować do sesji zdjęciowej.

Format zdjęć?
Podobnie jak i z każdym innym typem sesji zdjęciowej konkretne zdjęcia poddawane są specjalnej obróbce graficznej, tak aby uzyskać zamierzony i jak najlepszy efekt końcowy. Każde zdjęcie traktowane jest w sposób indywidualny.

Otrzymają Państwo zdjęcia w formie cyfrowej dostarczone na płycie CD/DVD lub też wysłane e-mailowo etc. jak i również mogą być przeze mnie wywołane w formacie, który Państwa interesuje. Doskonale zdjęcia prezentują się na formatach np. : 15x21cm i 20x30cm , ale oczywiście mogą zostać wywołane w dowolnym innym formacie, dużo mniejszym jak i dużo większym.
Na życzenie zdjęcia mogą zostać również dostarczone w wybranym przez Państwa albumie jak i również w formie fotoksiążki. Możliwości jest wiele i postaram się spełnić Państwa wszystkie wymagania.

Miejsce sesji?
Sesja może odbyć się w moim studiu fotograficznym jak i również w plenerze. Miejsce sesji zdjęciowej jest kwestią, którą można wspólnie ustalić. Jednakże często z uwagi na "intymność" zdjęć ciążowych wybierane jest moje studio fotograficzne. Jest tutaj cisza, spokój, stała temperatura oraz odpowiedni sprzęt gotowy do akcji.

Tematyka i Styl?
To jak będzie prezentowała się cała sesja, jaki będzie jej styl oraz forma to oczywiście kwestie, które można wspólnie ustalić. Oczywiście jeśli nie macie Państwo żadnych pomysłów to zajmę się wszystkim i dam z siebie wszystko, aby zdjęcia wyszły jak najlepsze. Jednakże nie da się ukryć iż duży wpływ na zdjęcia ma odpowiednie przygotowanie. Dlatego też jeśli mają Państwo jakiekolwiek pragnienia, wizje, które mogą Państwo chociaż drobnymi fragmentami mi przekazać to proszę to śmiało zrobić. Znacznie ułatwi mi to trafienie w Państwa "wizję", którą wbrew pozorom każdy ma.

Tło? Ubranie?
Posiadam wiele różnych teł o szerokiej gamie kolorystycznej. Nie wykluczam również przygotowania konkretnego tła związanego z Państwa oczekiwaniami. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Nie jestem uparty i nie będę za wszelką cenę narzucał swoich wizji, fantazji. Jestem elastyczny i potrafię dopasować się do wymagań modele i modeli, których muszę uwiecznić na zdjęciach.
Kwestia ubrania jest również traktowana indywidualnie. Mam swoją zasadę, której trzymam się od lat. Chciałbym, aby Państwo przede wszystkim czuli się dobrze i jednocześnie swobodnie. Jesli umysł będzie pozytywnie nastawiony do zdjęć to i poradzimy sobie z ciałem, mimiką twarzy i kolorystyką ciuchów.
Dodam, że są oczywiście pewne wyjątki, bardzo bym prosił unikać kolorów bardzo jaskrawych, ale jak już muszą takie być gdyż jest to Państwa styl to cóż ja na to poradzę? Już moja w tym głowa, aby nad tym wszystkim zapanować.
Najlepiej proszę zabrać wiele różnych wersji odzieży. Lepiej jest zabrać za dużo bluzek, swetrów, koszulek, spodni, sukienek etc., dodatków w stylu: biżuteria, apaszki, buty itp niż później żałować, że się czegoś nie wzięło. Najlepiej jest tuż przed sesją wspólnie, na spokojnie wybrać konkretny stój, kolorystykę, tło itp. elementy.

Akt? Czy mniej odważnie?
To już jest indywidualna kwestia i to Państwo o tym decydują. Ja wychodzę z założenia, że nie ma sensu zmuszać się do czegoś. To bardzo istotne jakiego typu zdjęcia mają powstać i należy ten istotny fakt sprecyzować jeszcze przed sesją. Państwo muszą się do tego odpowiednio przygotować zarówno psychicznie jak i technicznie. Ja głównie technicznie :) Także proszę na spokojnie przemyśleć stopień w jakim chcą Państwo pokazać swoje ciało na zdjęciach podczas sesji ciążowej.

Dodatki do zdjęć?
Jak już wspominałem wszelkie dodatki do zdjęć są mile widziane. Chciałbym też dodać, że jeśli posiadają już Państwo jakieś ciuszki dla dziecka to śmiało można je zabrać ze sobą. Z pewnością urozmaicą sesję ciążową i bardziej nasycą emocjami każde ujęcie.

Odważna sesja ? A co potem ze zdjęciami? Publikacja? Gdzie ? Kto zobaczy moje ciało?
Kwestię publikacji zdjęć traktuję również indywidualnie. Nie ukrywam, że bardzo ucieszyłbym się gdybym mógł publikować zdjęcia z ażdej sesji ciążowej. Ale liczę się z Państwa wymaganiami i szanuję to, że nie wszystkie prace będę mógł publikować i to, że Państwo cenią swoją prywatność. Także sesja fotografii ciążowej nie jest wiązana z pełną publikacją zdjęć. Chciałbym jednak nadmienić, że nigdy nie pozostaję dłużny w związku ze zgodą na publikację zdjęć :)

Ile trwa sesja?
Biorąc pod uwagę średni czas trwania sesji fotograficznych jakie już miałem przyjemność wykonać to optymalnym czasem jest 1,5 godziny. Trzeba uwzględnić tutaj czas na oswojenie się z aparatem, konsultacje odnośnie ubrań, kolorystyki, czyli przygotowanie się do sesji, krótkie przerwy itd., itd.

Pytania?
Jeśli mają Państwo jeszcze jakieś pytania, propozycje to zapraszam do zakładki "Kontakt"

 

 

 

Google

 

Zdjęcia ciążowe są specyficznym typem zdjęć. Rodzicielstwo to bardzo emocjonujący etap życia. Wprowadza on wiele radości i uczuć do każdego domu przyszłych rodziców. Również i fotografia ciązowa musi być pełna uczuć i pozytywnych emocji. Ujęcia przyszłej mamy ukazujące brzuszek to ciekawe przeżycie. Na pewno po wielu latach takie zdjęcia z brzuszkiem będą bardzo mile wspominane.
Subtelna gra światłem nawiązująca do aktu to jeden z typów zdjęć, który na pewno zainteresuje wiele par. Dla mniej odważnych osób polecam klasyczne kadry w których jedyną formą nagości jest tylko sam brzuszek. Zdjęcia ciążowe ukazujące nie tylko przyszłą mamę, ale i przyszłego tatę to piękna forma upamiętniająca drogę do narodzin nowego członka rodziny.

 

 

Artystyczna Fotografia ciążowa Zielona Góra, Żary, Żagań, Sulechów, Nowa Sól, Świebodzin, Kożuchów, lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie, Gubin, Lubsko,
Gorzów Wielkopolski, Babimost, Głogów, Polkowice, Lubin, Nowogród Bobrzański. Zdjęcia szczególnie te odważniejsze wykonuję głównie w swoim skromnym studiu, jednakże nie stanowi dla mnie problemu to, aby wykonać je chociażby w plenerze. Ciąża to piękny okres w życiu wielu Par i doskonałym gestem jest sesja zdjęciowa upamiętniająca okres poprzedzający narodziny dziecka. Do tego typu pamiątki z pewnością chętnie będą Państwo powracali. Subtelne i delikatne ujęcia emocji , zabawne scenki bądź też odważniejsze ujęcia w formie aktów przywołają miłe wspomnienia.
nowatorskie spojrzenie na sposób prezentacji przyszłych rodziców, artystyczna fotografia ślubna nacechowana delikatnością i pełnym ciepła przekazem.
Serdecznie Państwa zapraszam przed obiektyw - Łukasz Siemaszko

Łukasz Siemaszko Fotografia
Google

Kopiowanie i rozpowszechnianie testów, obrazów bez mojej zgody jest surowo zabronione.