Fotografia Dziecięca

czyli zdjęcia dzieci od bobasów i nie tylko :)

 

Zdjęcia wykonuję w swoim skromnym studiu, w plenerze lub też mogę je wykonać u Państwa w domu. Poradzę sobie w każdych warunkach.

Każda sesja zdjęciowa z małym bobasem to nowe wyzwanie, ale ja lubie wyzwania i chętnie uwiecznię Państwa dziecko na fotografiach.

Z racji różnorodności wieku dzieci każdą sesję planuje indywidualnie. Każdy bobas inaczej zachowuje się w obecności aparatu, ma inne upodobania, kaprysy.

Podpowiem jak dobrze przygotować się do sesji tak, aby wykonać wyjątkowe zdjęcia dbając tym samym o dobry nastrój małych modelek i modeli.

 


Poniżej znajduje się pełna galeria zdjęć dziecięcych i rodzinnych oraz krótka charakterystyka sesji zdjęciowej i porady dla Państwa.

 

Przykładowa oferta sesji zdjęciowej dziecięce, rodzinnej >> Sesja zdjęciowa dziecięca

 

Galerie zdjeć bobasów

Zdjęcia dziecięce, fotografia dziecięca
Fotografia Dziecięca galeria 1

Zdjęcia dziecięce, fotografia dziecięca
Zdjęcia bobasów galeria 2

Zdjęcia dziecięce Zielona Góra

Zdjęcia dziecięce i rodzinne galeria nr 3 

Pod poniższą animacją znajdują się porady odnośnie sesji zdjęciowej oraz jej krótki opis.


 

 

Miejsce sesji zdjęciowej?
Właściwie każdy element sesji zdjęciowej dostosowuję indywidualnie do Państwa wymagań także i miejsce jest kwestią, którą można wspólnie określić. Ogólnie preferuję sesję w moim studiu fotograficznym, ale jeśli pogoda dopisze to zdjęcia mogą odbyć się w plenerze, w miejscu które dziecko lubi, zna. W przypadu bardzo małych bobasów istnieje również możliwość mojego dojazdu do Państwa i wtedy sesja odbyłaby się w Państwa domu.

Typ, rodzaj, tematyka sesji?
Bardzo istotnym elementem jest określenie stylu sesji dziecięcej. mam w swojej galerii wiele różnych zdjęć, którymi mozna się posiłkować w celu określenia typu zdjęć, któe Państwo chcieliby otrzymać. Gdy przed dniem sesji zostanie określony styl jaki państwa interesuje to o wiele łatwiej będzie można przygotować się do zdjęć.

Jak przygotować siebie i dziecko?
Właściwie w każdym typie zdjęć istotne jest, aby osoba fotografowana czuła się dobrze i wygodnie. Tak samo jest w przypadku zdjęć dziecięcych. To bardzo ważne, aby dziecko czułe się po prostu dobrze w nowym środowisku, w nowej sytuacji.
Dobrze jest ubrać dziecko w jego ulubione ciuszki, zabrać również ulubione zabawki, akcesoria.
Ja ze swojej strony również przygotuję różne przebrania, zabawne stroje, akcesoria do zdjęć, gadżety oraz mnóstwo zabawek, którymi będzie można zainteresować naszego małego modela czy też modelkę.
Podkreślam, że bardzo ważne jest, aby przed dniem sesji dobrze sprecyzować rodzaj zdjęć jaki ma powstać. Niestety, ale małe dzieci są z reguły mało cierpliwe, szybko się nudzą i nie można pozwolić sobie na długie przeciąganie sesji po to, aby stworzyć dosłownie przed chwilą wymyśloną scenerię etc.

Kiedy fotografować dziecko?
Idealnym rozwiązaniem byłaby pora kiedy dziecko jest doskonale wypoczęte, ma wspaniały nastrój i chętnie wybierze się w nowe miejsce i zaczerpnie nowych doświadczeń :) W praktyce to nie jest takie proste i pora sesji zdjęciowej jest często uzależniona zazwyczaj od Państwa godzin pracy, możliwości dojazdu, ilości wolnego czasu, pogody itd itd. Także wspólnie z Państwem ustalam optymalny dzień i optymalne godziny.

Jeśli chodzi o fotografię dziecięcą to czas sesji jest zazwyczaj znacznie krótszy niż w przypadku sesji z osobami dorosłymi. Bardzo często sesja fotograficzna z udziałem dziecka zamyka się nawet w 30 minutach. Oczywiście jeśli dziecko będzie cierpliwe przez chociażby godzinę lub półtorej to super. Ale proszę się nie sugerować długością sesji, jeśli wszystko będzie uprzednio dobrze zaplanowane to nawet i w 20 minut uzyskuje się kilkanaście/kilkadziesiąt różnorodnych zdjęć, które się Państwu spodobają.
Posiadam już duże doświadczenie przy tego typu zdjęciach także poradzę sobie nawet z najbardziej kapryśnym bobasem :)

Jak wygląda sesja?
Gdy tematyka sesji była uprzednio określona to z pewnością wszystkie odpowiednie akcesoria już będą czekały w gotowości do użycia. Jeśli tematyka nie była okreslona to staram się uszykować wszystko co teoretycznie może przydać się podczas sesji. Także zawsze jestem przygotowany. Także sprzęt, stroje, zabawki, akcesoria będą gotowe do akcji :)
Po określeniu konkretnych ujęć przystępujemy do zdjęć, zajmę się zarówno określeniem tego co ma robić dziecko jak i Państwo. Nad wszystkim będę cały czas panował także proszę się zdać na mnie i moje doświadczenie.
Najlepiej prezentują się oczywiście pozy naturalne także trzeba pozwolić dziecku swobodnie zająć się jakąś zabawką, gadżetem a jednoczesnie w sposób kilku prostych sztuczek kontrolować przebieg "pozowania".
Fotografia dziecięca wymaga ode mnie jak i od rodziców dużo cierpliwości wobec ciekawskiego i nieprzewidywalnego bobasa, ale mam swoje sposoby, aby uzyskać interesujący obie strony porządny efekt końcowy.

Co otrzymamy?
Każda sesja opiera się na zdjęciach w formie elektronicznej. Także na pewno otrzymają Państwo określoną wcześniej liczbę zdjęć w formie elektronicznej. Każde zdjęcie będzie poddane starannej i indywidualnej obróbce technicznej. Kolorystyka zdjęć? Zdjęcia mogą być w dowolnej, wybranej przez Państwa kolorystyce. Oprócz zdjęć w formie elektronicznej mogą Państwo dodatowo zamówić zdjęcia wywołane w dowolnym formacie, dodatkowy album, fotoksiążkę etc.Pytania?

Jesli mają Państwo jeszcze jakieś pytania to proszę śmiało pisać lub dzwonić. Podkreślam, że każdą ofertę dostosowuję indywidualnie także proszę się nie bać propozycji i sugestii odnośnie Państwa własnych oczekiwań, wymagań. Zapraszam do zakładki Kontakt.

 

 

fotografia dziecięca

fotografia dziecięca

fotograf dziecięcy

 

fotografia dziecięca, zdjęcia bobasów

zdjęcia bobasów

fotografia dziecięca lubuskie, nowa sól, sulechów

artystyczna fotografia dziecięca

rodzinna fotografia dziecięca

fotografia bobasów

fotografia dziecięca zielona góra

fotografia dziecięca lubuskie, nowa sól, sulechów, kożuchów, świebodzin, zielona góra

fotograf dziecięcy zielona góra, sesje studyjne lubuskie, nowa sól , sulechów

fotografia dziecięca zielona góra, rodzinne sesje zdjęciowe

fotografia dziecięca bobasów, zdjęcia studyjne i w plenerze

zdjęcia dziecięce zielona góra

zdjęcia dziecięce zielona góra, lubuskie, nowa sól, sulechów, lubsko, żary, żagań, kożuchów

zdjęcia dziecięce nowa sól, sulechów, kożuchów, lubsko, żary, świebodzin

artystyczna studyjna fotografia dziecięca zielona góra

Artystyczne sesje plenerowe i studyjne.

 

 

Google

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografia dziecięca wzbudza w nas optymizm, oglądając uśmiechnięte od ucha do ucha maluchy zapominamy o codziennym zgiełku, przypomina nam się nasze dzieciństwo. Widząc choćby jedno zdjęcie naszego dziecka oczyma wyobraźni widzimy jego harce, zabawy, słyszymy jego śmiechy, radosne okrzyki. Zatem nie są to tylko zdjęcia, to coś ważniejszego i cenniejszego. Każde zdjęcie jest kartą historii, namacalną namiastką wspomnień, na które spoglądając ożywają w całości. Dzieciństwo jest najważniejszym i najpiękniejszym etapem w życiu.  Oprócz naszej pamięci,  właśnie zdjęcia stanowią najlepszy sposób zatrzymania widoku małego dziecka. Sesja u zawodowego fotografa będzie idealnym sposobem na upamiętnienie tego momentu, ponieważ będzie on potrafił wyodrębnić w kadrze więcej zalet oraz ukazać nasze dziecko w korzystniejszy sposób niż byśmy sami zrobili aparatem cyfrowym. Każda sesja odbywa się w komfortowych warunkach i przygotowanych odpowiednio dla dzieci rekwizytami. Dziecko będzie miało na czym skupić uwagę i nie będzie się nudziło, a czekający w gotowości fotograf będzie w odpowiednim momencie pstrykać zdjęcia.  Takimi zdjęciami z dumą będziemy mogli pochwalić się przed rodziną oraz swoimi znajomymi.  Gdy nasze dziecko dorośnie tych kilka czy kilkanaście fotografii stanie się dla niego cenną pamiątką z dzieciństwa.


Fotografia dziecięca to zdjęcia jakich nie zapomnimy. To przezabawne stworzenie pamiątki
z najszczęśliwszego i najbardziej beztroskiego dla naszych maluchów etapu życia. To powrót do przeszłości, do tego co radosne w dzieciństwie. Do takiej fotografii dziecięcej już dorosłe w przyszłości bobasy będą powracać z ochotą, której będzie towarzyszyć nutka nostalgii. Zdjęcia dzieci to nie tylko wspomnienia dla nich samych w dorosłym życiu, to także rewelacyjna pamiątka dla ich zawsze wspierających rodziców, którzy być może często stawali się jej pomysłodawcami. Często fotografia ta staje się elementem prezentu „danego” przez malutkiego wnusia lub wnuczkę dziadkom. Ale także oryginalną pamiątką dla rodziców chrzestnych, którzy zobowiązują się tak samo chronić tą małą istotkę. W przyszłości zdjęcia są dzieleniem się wspomnień, nawet tych zabawnych, z najbliższymi nam osobami, jednym słowem to dobra zabawa.


 

Łukasz Siemaszko Fotografia
Google

Kopiowanie i rozpowszechnianie testów, obrazów bez mojej zgody jest surowo zabronione.